عضویت    ورود
ورود به سایت
» » پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

تجری مفرد مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گالیکش:

پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

 پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

با حضور تجری مفرد مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان و مایلی فرماندار گالیکش جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گالیکش در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. 

در این جلسه تجری گفت: کار پدافند غیرعامل از اساسی ترین و حیاتی ترین موضوعات کشور است که ساری و جاری شده است.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ضمن تأکید بر اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در این برهه از کشور اظهار داشت: امروز تهدیدی که ما دنبال می کنیم تهدیدات انسان ساز و متکی بر تهدیدات تکنولوژی است که هر چند یک وقت عوض می شود. تهدید ثابتی نیست که صرفا نظامی باشد و ما بتوانیم الگوهایی را برای دفاع ترسیم کنیم. چون چهره تهدید در حوزه پدافند متغیر است و اثری که طی 15 سال گذشته بر کشور گذاشته است تهدیداتی را متوجه کشور کرده است که از حوزه سایبری، دفاعی ،اقتصادی ، شبکه محور مبتنی بر شبکه های اجتماعی و مدلهای مختلف تشکیل شده است.

وی گفت: اولین ماموریت پدافند غیرعامل رصد ،پایش و احصاء تهدیدات است. معمولا اولین تهدیدها در ایران صورت می گیرد چون ما آزمایشگاهی هستیم که مورد تهدید مدل های مختلف هستیم. استراتژی دشمن در مدلهای مختلفی شکل می گیرد . بخش زیادی از تهدیدات اخیر افکار عمومی است: مدل هیبریدی تهدید مبتنی بر این است که چگونه افکار عمومی را همراهی و دنبال کند. جنگ امروز این است که ما بتوانیم مردم را اداره، کنترل و حفظ کنیم که اگر چنین کردیم، برنده جنگ خواهیم شد. جنگ امروز به نوعی بر نحوه‌ی اداره مردم و کنترل آنهاست که شبکه های اجتماعی و رسانه ها بر افکار عمومی حکمفرمایی می کنند.
تجری افزود: جنگی که ما با آن روبرو هستیم، عرصه هایش متفاوت است، محورآن مردم و زمینه آن افکار عمومی است. به نوعی نوع شکل گیری و اداره کردن افکار عمومی است که رسانه ملی نقش بسیار مهمی دارد و یکی از مهمترین موضوعات در جنگ اقتصادی مسئله تعیین نقش برای مردم است: اینکه مردم مقابل یا کنار ما هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی اظهار داشت: از آن جهت که حوزه فرهنگ و رسانه الگو را شکل می دهد. مدیریت افکار عمومی در حوزه اقتصاد سنگین تر از مدیریت بازار است.

تجری ضمن برشمردن برنامه های مختلفی که برای هفته پدافند غیرعامل در سطح استان برنامه ریزی شده است افزود: هفته پدافند غیر عامل با هدف تبیین برنامه ها ، فرهنگسازی ، آموزش و معرفی کارکردها نامگذاری شده است و با ثبت این روز (هشتم آبانماه) در تقویم ملی کشور  تلاش می کنیم در این هفته تبیین مباحث پدافند غیر عامل شکل بگیرد.

فرماندار گالیکش در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گفت: پدافند غیرعامل به عنوان راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی و کاهش خطر پذیری در جامعه به شمار می آید و اگر برنامه ریزی مناسبی در زمینه کاهش آسیب پذیری در جامعه و در حوزه های مختلف صورت نگیرد، مشکلات جبران ناپذیری در کشور به وجود خواهد آمد.

مایلی عنوان کرد: در پدافند غیرعامل به دنبال حفاظت و مراقبت از زیرساخت‌ها هستیم که در صورت تهدید و بحران بتوانند به کارکرد خود عمل کنند و از رخ دادن بسیاری از آسیب ها جلوگیری نمایند.

وی ضمن تأکید بر فرهنگ سازی در مورد ضرورت بكارگيري اصول پدافند غيرعامل، تصریح کرد: آموزش‌ها موجب می‌شود واکنش مردم نسبت به حادثه شناخته شده باشد و با اعتماد به نفس بالاتری در شرایط بحرانی عمل کنند.

فرماندار شهرستان گالیکش گفت: برپایی مانورهای متعدد به منظور بازدارندگی از تهاجم دشمن می تواند در حوزه نظامی تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به جمعیت 60درصدی روستاییان از کل جمعیت شهرستان تأکید کرد: روستاها با تبدیل شدن به روستاهای صادرات محور و با آگاه سازی دهیاری ها و برنامه ریزی مدون نقش مهمی در بحث پدافند غیرعامل خواهند داشت.

مایلی در پایان به ضرورت پدافند غیرعامل در زمینه سایبری و اینترنتی با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: در عصر حاضر، دشمن با شیوه های پیشرفته تری همچون جنگ نرم و سایبری در حال فعالیت بوده و در این خصوص مواردی نظیر نفوذ در سیستم های اداری و مخابراتی، ساخت ویروس های مخرب، افزایش نفوذ شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف از جمله تهدیداتی هستند که باید برای مقابله با آن، آمادگی خود را در تکنولوژی و سایبری بالا ببریم.

پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

 

پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

 

پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

 

پدافند غیرعامل راهکار مهمی در جهت افزایش بازدارندگی در جامعه می باشد

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : حاصل سه + سه ؟ (به عدد)
پاسخ :*

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.

آرشیو

<    «  آبان 1397  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 192
بازدید دیروز: 12055
بازدید ماه:25915
بازدید سال:66042
بازدید کل:987421