عضویت    ورود
ورود به سایت
» » ماهیت تهدیدات دشمن پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم

تجری مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان عنوان نمود:

ماهیت تهدیدات دشمن پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم

ماهیت تهدیدات دشمن پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان با حضور تجری مدیرکل پدافند غیرعامل، توماچ فرماندار گمیشان و دستگاههای اجرایی شهرستانی برگزار شد.

تجری مدیرکل پدافندغیرعامل استان دراین جلسه با تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل در مقابل دسیسه های دشمنان اظهار داشت: باید ضمن آمادگی در مقابل برنامه های دشمن، ضمن استحکام بخشی؛ توجه ویژه ای به پدافند غیرعامل و آگاهی بخشی جامعه انجام پذیرد. وی گفت امروز نگاه دشمنان نظام از حوزه سخت به حوزه های نرم تغییر پیدا کرده است و ماهیت تهدیدات دشمن نوین، پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم.

 

وی درخصوص وظایف و برنامه های شورای پدافند غیرعامل در شهرستان ها افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان - شناسایی مراکز ثقل و طبقه بندی زیرساخت ها و تاسیسات- آموزش پدافند غیرعامل در ادارات و ... - شناسایی سازه های محکم شهرستان به عنوان جاه پناه در مواقع اضطراری و تهدیدات - برگزاری مانور و رزمایش پدافندی و همایش های تخصصی و عمومی - پیگیری ارتقاء مسائل امنیتی و انتظامی با تهیه طرح های مناسب با وضعیت موجود دارای قابلیت اجرا پایش آسیب های فیزیکی ادارات – شناسایی آسیب پذیری در سطح شهرستان در حوزه اداره امور مردم شامل سامانه های تأمین مایحتاج عمومی مردم- بهداشت و درمان – خدمات آموزش – امنیت و اطلاع رسانی -طراحی و برنامه ریزی مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه انرژی و آب در سطح شهرستان- نظارت بر رعایت دقیق ملاحظات و ضوابط پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری در سطح شهرستان -پایش تهدیدات در حوزه بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان با دام را ازجمله وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان ها در حوزه پدافند غیرعامل دانست.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان همچنین درخصوص رعایت الزامات پدافندی در موضوعات و مباحث سایبری و فضای مجازی و لزوم اهمیت دادن به مبحث 21 مقررات ملی شاختمان و موضوعات بیماری های گوشتی و مرغی در حوزه شهرستان گمیشان اشاره نمود و افزود پدافند غیرعامل باید بخشی از زندگی مسئولین و نیز فرهنگ عموم مردم جامعه شود. وی اقتصاد مقاومتی را مهمترین پدافند اقتصادی برشمرد و افزود با استفاده از کالاهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد بایستی اقتصاد خود را تقویت کنیم که همان پدافند اقتصادی می باشد.

تجری اظهار داشت : مسئولین تا آنجایی که می توانند با استفاده از همه ظرفیتهای قانونی باید در بحث رضایتمندی مردم سخت تلاش کنند و رسیدگی جدی به مشکلات عموم مردم داشته باشند.

ماهیت تهدیدات دشمن پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم

 

ماهیت تهدیدات دشمن پیچیده و ترکیبی شده و باید هوشمندانه مقابله کنیم


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : حاصل دو + صفر ؟ (به عدد)
پاسخ :*

حدیث روز

امام حسین (ع) می فرماید : هيچ كس روز قيامت در امان نيست ، مگر آن كه در دنيا خدا ترس باشد.

آرشیو

<    «  مهر 1397  »    >
شیدسچپج
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 25
بازدید دیروز: 132
بازدید ماه:4569
بازدید سال:40036
بازدید کل:961415